Grupy dorosłe

natura, twórczość, ciało i duch, ruch, wytchnienie, ceramika, tkactwo

Twórczy wypoczynek na wsi: alternatywne metody wypału ceramiki: naked raku+saggar, tkactwo: podstawy techniki kilimu, ruch świadomościowy w naturze.

Kiedy? 19.07 –  21.07

Gdzie? Pracownia PoWoli, Cichawka 33

32-740 Łapanów, Pogórze Wiśnickie, 40 km od Krakowa w stronę

Bochni/Limanowej

Program

Piątek:

15.00- przyjazd, rozpoznanie terenu

19.00- kolacja

Sobota:

08.00-09.00- poranny rozruch na pobudzenie zmysłów- ruch świadomościowy w naturze

9.00-10.20- śniadanie

10.30-13.30- naked raku, saggar/tkactwo

13.30-14.00 przerwa kawowa (ciasto)

14.00-17.00- naked raku, saggar /tkactwo

17.30- obiadokolacja, czas wolny

Niedziela:

08.00-9.00- poranny rozruch na pobudzenie zmysłów- ruch świadomościowy w naturze

9.00-10.20- śniadanie

10.30-12.30-naked raku, saggar/tkactwo

12.30-14.30- naked raku, saggar/tkactwo

14.30-obiad

16.00-wyjazd

Koszt warsztatów ceramicznych, tkackich, ruchowych z noclegiem i wyżywieniem: 1400 zł

Cena zawiera wszystkie potrzebne materiały warsztatowe, opiekę instruktorską, wypały, opiekę instruktora  ruchu świadomościowego, lokalne produkty na śniadania i kolacje (do własnego przygotowania), 2 obiady   i 2 noclegi w pokojach dwuosobowych w domu nad pracownią.

Ilość miejsc ograniczona, warsztaty przeprowadzane będą w kameralnej, 7 osobowej grupie.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przedpłata w wysokości 400 zł  do 07.07

(W razie rezygnacji zwrot przedpłaty w całości do 14.07.2024. Po tym terminie przedpłata pokrywa koszty organizacyjne).

Możliwość wystawienia faktury (cena plus Vat)

Dopłata do całości do 15.07.2024

Wpłata całości w terminie 07.07.2024 zmniejsza koszt do 1300 zł

Za dodatkową opłatą dostępny jest masaż dedykowany- powięziowy, relaksacyjny lub leczniczy dla każdego potrzebującego wytchnienia i rozluźnienia. W ramach weekendu zajęciowego w Cichawce obowiązuje 50% zniżka na każdy masaż, w związku z czym koszt-60 min masażu to 90 zł a 80 min. -110 zł. Terminy do umówienia na miejscu.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto: 36 1020 2906 0000 1102 0062 9410

z tytułem: twórczy weekend, imię i nazwisko wpłacającego.

Dojazd.

Dla zmotoryzowanych:

w google maps do adresu należy dopisać “Pracownia PoWoli”,

a trafi się pod same drzwi.

Dla korzystających z transportu publicznego:

Dojazd busem/autobusem do Łapanowa, po podaniu w wiadomości mailowej terminu przyjazdu, odbieramy z rynku w Łapanowie i zawozimy do Cichawki.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:

pracownia@warsztatypowoli.pl

Wyobraź sobie: PoWoli i cicho jak makiem zasiał.. tylko świerszcze, ceramika, krosno i człowiek. Może jeszcze szum wiatru w liściach drzew i szmer strumienia pod lasem.

Zapraszamy Cię na prawdziwy, wiejski wypoczynek.

Zapewniamy zapach łąki inny o każdej porze dnia, poranną rosę, pyszny obiad i dym z wieczornego ogniska. Czego się możesz spodziewać?

Piątek.

Czekamy na Ciebie od 15.00, pokażemy Ci dom, w którym zamieszkasz i pracownię, w której twórczo spędzisz czas. Będzie to okazja do poznania się, porozmawiania o swoich oczekiwaniach i potrzebach albo dobry moment na rozłożenie manatków, wyłożenie się na werandzie z książką i złapanie głębokiego oddechu. Kiedy zgłodniejesz w kuchni czekać będą najświeższe owoce, jarzyny, chleb i domowe przetwory na kolację.

Sobota.

Tego ranka powita Cię Robert, który przeprowadzi pierwsze warsztaty z ruchu świadomościowego pobudzającego twórczą energię, integrującego ciało z duchem i otaczającą naturą.

Po warsztatach w domu czekać na Ciebie będą warzywa prosto z grządki, pachnący chleb i ser od gospodyni z sąsiedniej wsi.

Po śniadaniu zejście do pracowni i podział na grupy. 4 osoby wezmą udział w warsztatach ceramicznych, 3 osoby w warsztatach tkackich.

W grupie ceramicznej  do Twojej dyspozycji zostaną oddane biskwity, wszystkie potrzebne materiały i cała nasza wiedza dotycząca wypałów plenerowych techniką saggar i naked raku. Po przygotowaniu czerepów wypalanie-dużo dymu i ognia, ekscytacji i zachwytów.

W tym samym czasie grupa tkacka otrzyma wszystkie potrzebne materiały i rozpocznie swoje zajęcia z wykonania tkaniny metodą kilimu.

Po 3 godzinach podczas przerwy kawowej posilisz się domowym ciastem, kulami mocy, kawą, wodą lub lemoniadą z czarnego bzu. Koniec przerwy oznacza zmianę warsztatów, Ci, którzy dotąd brali udział w zajęciach ceramicznych ruszają na tkactwo, a grupa z tkactwa przechodzi do pracowni ceramicznej.

Gdy blaszany dzwonek ogłosi porę posiłku, w domu nad pracownią będzie na Ciebie czekała ciepła obiadokolacja, hamak na werandzie, las do spacerów i łąka do poobiedniej drzemki. Letni wieczór w Cichawce zwiastuje coraz głośniejsze cykanie świerszczy. To będzie sygnał do powolnego wyciszania, zachęta do spaceru, posiedzenia przy ognisku, podniesienia głowy i zachwycenia się niebem pełnym gwiazd. Jeśli zgłodniejesz, w domu będzie wszystko, co potrzebne do przygotowania kolacji.

Niedziela.

Niby nic dwa razy się nie zdarza, wiadomo, ale.. rankiem na polanie przed domem znów zobaczysz Roberta, który rozrusza Twoje ciało i umysł.

Na śniadanie dziś również pojawią się chrupiące warzywa, nabiał, pachnący chleb i domowe przetwory.

Po śniadaniu ruszysz do pracowni odkryć efekty wczorajszych eksperymentów, będzie to czas na rozładowanie pieca, czyszczenie i pakowanie ceramiki, wykańczanie tkaniny i ściąganie jej z krosien.

Dzwonek nieco rzewniej niż wczoraj zadźwięczy na obiad-niestety już ostatni w Cichawce.. Po nim pakowanie i serdeczne pożegnania.

Tak w zarysie prezentuje się wiejski weekend dla ciała i ducha, którego scenariusz opracowałyśmy. Jeśli Ci się podoba, masz wyczerpane baterie, pragniesz ciszy i spokoju, bycia blisko natury, ale też twórczego działania w gronie podobnych sobie ceramicznych entuzjastów-to napisz do nas i zarezerwuj miejsce.

Zapewniamy nocleg w dwuosobowych pokojach w domu nad pracownią. Wraz z domem do dyspozycji uczestników warsztatów będą kuchnia, łazienka, weranda, polana, łąka, las.

Zajęcia z alternatywnych wypałów plenerowych poprowadzą:

Barbara Pociecha– ceramiczka, dekoratorka wnętrz, właścicielka marki JakSen i twórczyni Pracowni PoWoli, w której od lat zgłębia tajniki ceramiki oraz prowadzi warsztaty i szkolenia ceramiczne. Rozkochana w toczeniu na kole i rzeźbie, w swojej pracy inspiruje się otaczającą naturą-jej fakturami, wzorami, materiałami. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego.

Sabina Bugaj– ceramiczka, największą przyjemność czerpie z układania mozaik i eksperymentowania z technikami zdobniczymi. Uwielbia szlifować czerepy przed biskwitem, nic tak dobrze nie oczyszcza głowy jak zajęte ręce. Współtworzy Pracownię PoWoli, w której ceramikuje, prowadzi warsztaty i szkolenia. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego.

Zajęcia z tkactwa poprowadzi:

Anna Zdebska– absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, w którym obroniła dyplom z tkaniny, obecnie studentka Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Wszechstronnie uzdolniona-projektuje, tka,  maluje, tworzy animacje i muzykę.

Zajęcia ruchowe przeprowadzi:

Robert Bigus– ruchowiec, dyplomowany masażysta i rzemieślnik. Prowadzi w Warszawie gabinet masażu i odnowy “OŚ”. Od lat zaangażowany w pracę z ciałem, nieustająco zgłębiający techniki pracy na rzecz równowagi człowieka. Poszukuje i znajduje swoje własne metody na poprawę kondycji ciała i świadomego kontaktu z nim, dzięki praktykom energetycznym, Mindfulness, a także improwizacji ruchowej i tanecznej. Zainteresowania kieruje w stronę medycyny tybetańskiej i komplementarnej.