ludzie pracowni

 

Twórcy pracowni PoWoli

Basia Pociecha

Basia Pociecha

Matka dwóch pięknych dorosłych córek, artystka, rękodzielniczka, projektantka wnętrz, tkanin, ubrań, mebli… Osoba, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nauczy was filcowania, pokaże jak zmienić kawałek drewna w stempel do tkanin, a niepozorną tkaninę – w oryginalny szykowny ciuch. To ona wymyśliła szkołę PoWoli (bo sama jest po Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej). A potem w ciągu roku ją wybudowała i nasyciła swoją niezwykłą osobowością. Dzięki niej szkoła jest nie tylko przestrona, doskonale wyposażona, piękna, ale też po prostu przytulna. Gdy w środku nie ma nikogo, mieszka tam dobry duch Basi. Dzięki niej miejsce to pulsuje kreatywnością i marzeniami – o pięknie, o spokoju i harmonii, o lepszym życiu, którego wszyscy pragniemy. Po to tam przyjeżdżacie i dostajecie więcej, niż się spodziewaliście.

Sabina Bugaj

Sabina Bugaj

Kobieta rodzinna, mama, magister religiozawstwa, a przy okazji artystka, która w jednej energicznej osobie potrafi połączyć czułość do świata, praktyczne myślenie i… dobrą zabawę. W kontakcie z Sabiną nagle każdy zaczyna się czuć radosny. I taka też jest jej twórczość. Na Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej, którego jest absolwentką, to ona robiła najpiękniejsze drewniane zabawki, najzdobniejsze koralikowe kolie, tkała najbardziej kolorowe kilimy. Tego wszystkiego z pewnością was nauczy, ma bowiem szczególny dar: hojność emocjonalną, która sprawia, że każdy w kontakcie z nią robi się nagle zdolniejszy, pewniejszy siebie. No i syty: Sabina wspaniale gotuje i chętnie częstuje. W Pracowni PoWoli zaopiekuje się Wami podczas warsztatów biżuterii koralikowej, ceramicznych i wikliniarskich.

Nasi artyści

 

Ania Zdebska Absolwentka słynnego Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na wydziale tkactwa oraz Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale sztuki nowych mediów ze specjalizacją grafika. Artystka totalna, wrażliwa, piękna kobieta. Wszystko, czego dotknie, w piękno się obraca. Nauczy was rysunku, tkactwa, tufting’u barwienia i batiku pokaże, jak nitką, splotem, kolorem można tworzyć tkaninę dostosowana do naszych dzisiejszych potrzeb. Ania ma jeszcze jeden dar: potrafi przekonać, całą sobą, że każdy może osiągnąć swój cel. Że warto walczyć o marzenia i nie wolno się zrażać– bo niepowodzenia są chwilowe i pozorne. To bardzo ważna, o ile nie najważniejsza część artystycznej edukacji. Poza naszą pracownią zajmuję się ona grafiką komputerową jest otwarta na szeroką wariację zleceń, przykłady jej prac znaleść możecie na Behance albo jej stronie Adobe Portfolio. Polecamy też śledzić jej social media @annyunart , @annyunadesign .

 

 

 

 

 

 

Basia Dereń-Marzec. Od ponad 15 lat zajmuje się stylizacją sesji zdjęciowych do czasopism wnętrzarskich i kobiecych takich jak:  KUKBUK, Zwierciadło, Pani, Wysokie Obcasy, Elle Deco, Dom i Wnętrze, Smak, Weranda, Kuchnia. Stylizuje jedzenie do reklam i książek kucharskich (np. Kuchnia najlepsza pod słońcem, W kuchni u Kręglickich). Pracuje, także jako dekorator wnętrz – projektując mieszkania od podstaw lub do remontu, a także udzielając porad wnętrzarskich. Wraz z Marią Widelak tworzy dekoracje roślinne w szkle.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Dunikowska – magister sztuki, artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa z Dyplomem w Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierunkiem prof. Ryszarda Kwietnia. Projektantka ubioru i właściciel firmy modowej Eve Kraków. Między innymi brała udział w wystawach zbiorowych w 1985 roku – Ogólnopolska Wystawa Minatur Technicznych, 1985 -Tkanina Wobec Sacrum, 1992 – II Przegląd Tkaniny „PlastykaArt”, 2002 – „Pieczęć czasu” wystawa Pracowni Tkaniny Artystycznej. Jej projekty brały udział w kilkudziesięciu pokazach mody w Polsce i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Kucz. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, dyplomowany czeladnik w zawodach: ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych oraz tkacz. Utalentowana hafciarka i koronkarka, wielbicielka splotów wszelakich. W naszej pracowni spotkacie się z nią na warsztatach wikliniarskich, tkackich (tkactwo tabliczkowe), ceramicznych, hafciarskich i koronkarskich.