Ceramika

Czas trwania szkolenia:

3 godziny x 5 spotkań

Terminy spotkań: czasowo zawieszone

Cena:

50 zł za godzinę

Maksymalna ilość uczestników:

5 osób

Uczestnicy:

od 15 lat

Wykorzystywane materiały: 

glina, szkliwo, farby, angoby

Używane narzędzia: 

pędzle, formy, piec do wypału

Podziel się!

Share on FacebookPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Email this to someonePrint this page

Podczas bardzo pracowitych szkoleń najpierw nauczycie się przygotowywać glinę do pracy, a potem poznacie  podstawowe techniki ceramiczne: lepienie z wałeczków, wyciskanie z kulki, formowanie i łączenie płatów, wylepianie w i na formie. Nauczycie się spajać gliniane elementy i przygotowywać pracę do wypału.  Wypalicie swoje cuda na biskwit, a potem wejdziecie w cudownie kolorowy i magiczny świat szkliw. To jest niezwykłe w ceramice, że ostateczny efekt zawsze jest składową trzech elementów: serca i wyobraźni twórcy oraz dzikiego żywiołu, jakim jest ogień. Dlatego w ceramice nigdy nie ma dwóch dokładnie identycznych naczyń.

To nie wszystko:

doświadczycie głębokiej przyjemności, jaka bierze się z zanurzenia dłoni w tę pierwotną materię, jaką jest glina. Czy nie przyszło wam kiedyś do głowy, że i my jesteśmy takim naczyniem, powoli wypalanym przez czas? Ceramika, jak żadne inne rzemiosło, daje poczucie  jedności ze światem.

Zabierzecie ze sobą:

miseczkę, kubek, świecznik, słonia na szczęście… – co wam przyjdzie do głowy!

Szkolenia poprowadzi Basia Pociecha lub Sabina Bugaj-absolwentki Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Podczas szkoleń zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz pyszne wypieki z miejscowej cukierni.  Za dodatkową opłatą można zamówić obiad w lokalnej restauracji.

Terminy: do uzgodnienia. Każde spotkanie może rozpocząć się najwcześniej o godzinie 10.30 i trwać około 3  godzin. Szkolenie składa się z cyklu 5 spotkań, podczas których zgłębiamy kolejne techniki formowania, a następnie zdobienia i wypalania ceramiki.

Same zalety! Zapraszamy!


UWAGA!
Jeżeli chcecie zarezerwować sobie miejsce na warsztatach lub szkoleniach napiszcie do nas na: pracownia@warsztatypowoli.pl

Wszystkie informacje na temat zapisów, rezygnacji i udziału znajdziecie w regulaminie dostępnym tutaj.