Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci z Cichawki to  nasz pomysł na “pracę u podstaw”- promujemy rękodzieło lokalnie wśród najmłodszych mieszkańców poprzez współpracę z Publiczną Szkołą Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Cichawce.  Refleksja po kilku spotkaniach- dzieci są super. Nic odkrywczego, ale wraca. Wraz z nimi 🙂

filcowe cuda hand made
warsztaty dla dzieci

Ci młodzi ludzie są radośni, pełni pasji, twórczy i bardzo zdolni manualnie, co stanowi dziś raczej ewenement (w tym miejscu należą się brawa dla Pani od plastyki, która urozmaica dzieciakom zajęcia m.in. przyprowadzając je do naszej Pracowni).

filcowe cuda-wianki
efekty pracy własnych rąk cieszą najbardziej

Ostatnio młodsze dzieci robiły  u nas na krosienkach przecudne bransoletki dla swoich Mam z okazji Ich święta, a szło im tak dobrze, że wszyscy zrobili po dwie (!) , więc i Matki Chrzestne miały zostać obdarowane :). Tym razem przyszli starsi uczniowie na warsztaty z filcowania. Twórcy entuzjastycznie podeszli do swoich zadań, a efekty były radosne! Każdy sam zaprojektował swoje dzieło, zgręplował własną mieszankę kolorystyczną wełny i namydlił się po pachy! Roześmiane twarze dzieciaków są chyba najlepszą rekomendacją warsztatów :).

warsztaty dla dzieci
Dumni twórcy i ich dzieła

Tak się rodzi pasja do  rękodzieła i ogromnie nas cieszy, że mamy w tym swój udział- ziarno zostało zasiane (i padło na żyzną glebę)!

Podziel się !Share on FacebookPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Email this to someonePrint this page
Powrót