Warsztaty wyjazdowe

 

Warsztaty wyjazdowe jako forma propagowania rękodzieła już na stałe wpisały się w harmonogram naszej wakacyjnej działalności. Tego lata braliśmy już udział w Pikniku Rodzinnym w naszej Cichawce,  stemplowaliśmy podczas Święta kwiatów, owoców i warzyw w Skierniewicach i naturalnie uwijaliśmy się na Etnomanii w Wygiełzowie. Wszystkie te imprezy z całego serca polecamy odwiedzać rodzinnie, naprawdę nie da się tam nudzić!
13 i 14 lipca w ramach ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki w Szklarskiej Porębie prowadziliśmy warsztaty plenerowe pod hasłem NiezaSZKŁOdzi. Jak sama nazwa wskazuje działania dotyczyły artystycznego wykorzystania szkła.
Pierwszego dnia przeprowadziliśmy warsztaty tworzenia biżuterii ze szklanych koralików, chętni projektowali i wykonywali na krosienkach bransoletki. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, co jest naprawdę krzepiące- dzieci i dorośli chcą i potrafią tworzyć!
Koralikowanie w plenerze
Warsztaty wyjazdowe. Biżuteria koralikowa z Pracownią PoWoli
Wszyscy świetnie sobie radzili!
Biżuteria koralikowa w plenerze
Warsztaty biżuterii koralikowej
Warsztaty wyjazdowe
Projekt-działanie-efekt

 

Drugi dzień przeznaczony był na żywicę epoksydową, która po odpowiednim przygotowaniu nabiera przezroczystości szkła. Każdy mógł sobie wymyślić (prawie) dowolny kształt, który po wycięciu szlifował, aż uzyskał zadowalający efekt. Jak Wam się podoba samochód z płatkami złota? Nam bardzo!
każdy zrobił sobie prezent
Warsztaty wyjazdowe. Żywica epoksydowa.
Złote rączki wykonały złoty samochód
Biżuteria z żywicy epoksydowej
Epoksydowe serce
Żywica epoksydowa w plenerze z Pracownią PoWoli

 

Podziel się !Share on FacebookPin on PinterestShare on TumblrShare on Google+Email this to someonePrint this page
Powrót