4-6 lat

Wszystkie techniki rękodzieła wykorzystywane na naszych warsztatach sprzyjają rozwojowi małej motoryki (zdolności manualnych), wyobraźni i skupianiu uwagi. Dodatkowo poszczególne zajęcia wyposażają dzieci w nowe, niecodzienne umiejętności, sprzyjające podnoszeniu samooceny i ułatwiające dalszy rozwój artystyczno-rękodzielniczy.

Większość czynności wykonywanych przez dzieci na naszych zajęciach sprzyja  zabrudzeniu , prosimy więc wziąć to pod uwagę i ubrać dzieci tak, by nie musiały się stresować niepotrzebnymi ograniczeniami i mogły brudzić do woli.

Koszty warsztatów wyceniamy zawsze indywidualnie w zależności od wielkości i wieku grupy, wykorzystywanych materiałów, czasu trwania warsztatów czy miejsca. Są to dla nas kwestie otwarte i z całą pewnością znajdziemy porozumienie. Warsztaty zazwyczaj prowadzimy w naszej pracowni, ale możemy zorganizować je również u Państwa. 

Wiklina

Dla najmłodszych przygotowałyśmy najprostsze projekty, którym podołają niewprawne paluszki. Wyplatanie z wikliny wspomaga rozwój małej motoryki, koncentracji uwagi i kreatywności. Na warsztatach dzieci mają okazję wykonać np.: indiańskie tipi z wikliny i włóczki, gwiazdki, karmniki dla ptaszków, koszyczki na skarby.

Stemple

Przyniesione przez dzieci koszulki lub nasze torby młodzi artyści mogą ozdobić odbitkami wykonanych przez nas drewnianych stempli. Dłuższe warsztaty dodatkowo pozwolą wykonać dzieciom własne stempelki z gąbek, warzyw, orzechów, czy palców. Stemplujemy farbami niespieralnymi!

Tkactwo

Na małych krosienkach dzieci wytkają z wełny lub innych materiałów (w zależności od tematu) dywanik, etui na telefon, czy ozdobę na ścianę techniką kilimową lub gobelinową. To wciągające zajęcie bardzo korzystnie wpływa na rozwój zdolności manualnych i wbrew pozorom nie jest wcale trudne.

Malowanie na szkle

Dzieci wykonają swój własny witraż na szkle za pomocą specjalnych farb, dowiedzą się czym jest projekt i same go wykonają lub skorzystają z tych przygotowanych przez nas. Porozmawiamy o kolorach i ich łączeniu. Wielkie pole dla wyobraźni, cenna wiedza i doskonała zabawa.

Ceramika

Glina jest materiałem wymarzonym dla dzieci, ze względu na swoją plastyczność daje ogromne możliwości twórcze. Dzieci rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i na długie godziny potrafią skupić uwagę na swoim działaniu. Tworzenie ceramiki jest zajęciem wyciszającym, uspokajającym, kojącym. Na naszych warsztatach proponujemy m.in.: wykonanie ozdobnych kafelków, miseczek, domków – lampionów, biżuterii, ozdób choinkowych. Dzieci poznają podstawowe techniki modelowania gliny, jak również jej zdobienia. Na osobnych warsztatach oferujemy możliwość szkliwienia wykonanych wcześniej przedmiotów.

Filc

Co to jest wełna, jak działa gręplarka, jak zamienić kłaczki wełny w węża, kulki lub coś innego? Tego wszystkiego i jeszcze więcej najmłodsi dowiedzą się na warsztatach z filcowania. Każde dziecko samodzielnie wykona swoje zadanie, a my gwarantujemy przy tym mnóstwo frajdy, śmiechu i czyste ręce. Jak każda technika rękodzielnicza filcowanie sprzyja rozwojowi małej motoryki i koncentracji uwagi, a ponadto uczy dzieci w jaki sposób i z czego powstają przedmioty, które je otaczają.

PrzeTworzymy

To nie tylko warsztaty proekologiczne. Uczymy dzieci patrzeć na zwykłe rzeczy jak na potencjalne dzieła. Wykorzystujemy to, co mamy pod ręką i zamieniamy w królestwo wyobraźni. Z szyszek robimy leśne zwierzęta, wróżki lub ozdoby choinkowe, z patyczków od lodów pajęczyny i motyle, z rolek po papierze toaletowym instrumenty grające, albo zabawki, z papierowych talerzyków- szalone kapelusze. U nas nic się nie marnuje! Dzieci zyskują umiejętność przetwarzania niepotrzebnych już przedmiotów (reusing), dowiadują się co to jest upcykling i recykling i dlaczego warto je stosować.

Zabawki

Chyba wszyscy wiemy jak to dziś wygląda? Zabawki zalewają pokoje naszych dzieci, a one po jednym dniu są już znudzone nowościami. Dajmy im szansę wykonać swoją własną zabawkę! Taką, nad którą muszą popracować, której ostateczny kształt zależny będzie od ich woli, wyobraźni i umiejętności. I nie mamy tu na myśli drewnianej łyżki z wełną zamiast włosów. Na naszych warsztatach mali konstruktorzy wymalują i złożą z przygotowanych części drewnianego, ruchomego ludzika – dziewczynkę lub chłopca. Jest to nasz wkład w przywracanie dawnych tradycji zabawkarskich, ruchomy ludzik fika koziołki zawieszony na sznurku, jak robił to wiele lat temu na okolicznych odpustach i jarmarkach. W zależności od okoliczności zabawkę taką można wykonać jako prezent z okazji Dnia Babci, Dziadka, Matki, Ojca itd.. Niepowtarzalny i nietuzinkowy prezent, również dla samego siebie.