Szkolenia

Na szkoleniach rękodzielniczych w Prawcowni PoWoli zdobędziecie, dobrą konkretną podstawę do dalszej rzemieślniczej pracy. Nauczymy Was obsługi wszelakich maszyn i sprzętów, ale przede wszystkim damy Wam wiedzę i podzielmy się naszymi bogatymi doświadczeniami, abyście mogli już sami doskonalić swoje umiejętności. Będziecie mogli wracać do Pracowni PoWoli, po kolejne dawki i coraz mocniej zagłębiać się w tajniki rękodzieła.

41432044_266969690611050_5278497420756385792_n

Żywica Epoksydowa

Szkolenie przygotowujące do pracy z żywicami epoksydowymi teoretycznie i praktycznie. Dwa dni wykładów, warsztatów i pracy własnej.

fot_7419

Ceramika

Podczas pracowitych warsztatów nauczycie się przygotowywać glinę do pracy, a potem poznacie wszystkie podstawowe techniki ceramiczne.

DSC_2442

Ceramika raku

Na szkoleniu wyszkliwicie ceramikę, załadujecie piec, wypalicie i zredukujecie wypał za pomocą różnorakich materiałów.

stempel mucha

Drewniane stemple

Po warsztatach będziecie umieli wybrać kawałek drewna na stempel, przygotować go i przenieść na jego powierzchnię własny wzór.

_MG_2603

Tkactwo

Podczas dwudniowego szkolenia nauczycie się podstaw projektowania własnej tkaniny. Nauczymy Was przygotowywać krosno, nawlekać osnowę i relaksować się przy tkaniu wątku.

fot_7311

Rysunek i malarstwo

Kurs przeznaczony jest dla przygotowujących się do egzaminów na uczelnie plastyczne i wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z rysunkiem lub malarstwem.

DSC_7967

Haftowanie

Na szkoleniu poznacie podstawowe ściegi,dowiecie się jak przenieść na tkaninę wzór i jak sprawić, by praca była piękna po obu stronach materiału.

????????????????????????????????????

Szkoła Szycia

Zostań mistrzem! Szycia, tkania, haftowania.. Raz w miesiącu przyjedź do Cichawki, a po roku Twoje umiejętności zadziwią nie tylko Ciebie.