Stowarzyszenie PoWoli

Stowarzyszenie PoWoli powstało w 2016 z inicjatywy grupy absolwentek Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej oraz grupy przyjaciół. Połączyła nas pasja do rękodzieła i pragnienie lepszego życia, w którym byłby czas na piękno, na rozwój i na serdeczne kontakty z ludźmi. Oczywiście, wszystkiego tego nie da się robić w pośpiechu. Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy z nas nosi w sobie twórczy potencjał i nie trzeba wielkich zdolności ani szczególnego przygotowania, by opanować podstawowe techniki rękodzielnicze i odnaleźć przyjemność w tworzeniu ładnych przedmiotów. Właśnie tymi umiejętnościami chcemy się dzielić z naszymi gośćmi.

Stowarzyszenie dysponuje bogato wyposażoną pracownią (piece ceramiczne, stolarnia, warsztat tkacki itp.), w Cichawce, 40 kilometrów od Krakowa. W pracowni znajdują się także miejsca noclegowe. Raz w miesiącu otwieramy swoje podwoje dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby po prostu przyjechać, zobaczyć i spróbować swoich sił w dowolnej technice rękodzielniczej. Robimy to nieodpłatnie, na miejscu można także w bardzo przystępnej cenie kupić wszystkie niezbędne materiały. Tradycją naszego stowarzyszenia stały się już wizyty dzieci z okolicznych gmin i Krakowa.

Staramy się brać udział w ważnych imprezach odbywających się w Małopolsce: w ciągu kilku ostatnich miesięcy zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty stemplarskie podczas obchodów 400-lecia Wiśnicza oraz podczas Dni Bochni na rynku bocheńskim.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy do kontaktu.